Oto sposób, który pozwoli oszczędzić czas, pieniądze i siły. Bez skuwania płytek i uciążliwego kurzu, pyłu i gruzu. Dziś podpowiadamy, co położyć na stare płytki na podłodze. Sprawdź, czemu to właśnie na panele winylowe warto postawić i jak położyć je na starej podłodze we właściwy sposób.
Panele winylowe – efektowne, wytrzymałe i łatwe w montażu
Idealnie sprawdzą się jako nowa podłoga na starych płytkach. Panele winylowe są wodoodporne, przez co stanowiły będą dla płytek dobre zastępstwo wszędzie tam, gdzie zazwyczaj je widujemy – w kuchni, w łazience czy w przedpokoju. Łatwe do utrzymania w czystości i pielęgnacji. Na długo zachowują swój stylowy wygląd, dając przy tym pewność ich funkcjonalności.
Ponadto różnorodność dekorów sprawia, że bez trudu dopasować je można do wymarzonego stylu wnętrza. W naszej kolekcji paneli winylowych IDÉAL znajdziesz między innymi wzory inspirowane pięknem i szlachetnością drewna, które świetnie współgrały będą ze stylem rustykalnym. Będą przy tym wyborem nie tylko estetycznym, ale i praktycznym w wymagających wodoodporności i wytrzymałości na zniszczenia pomieszczeniach.
Wśród możliwych opcji, co położyć na stare płytki na podłodze, wyróżniają się swą grubością. Są one bowiem tak cienkie, że po zamontowaniu na płytkach nie podwyższą znacząco podłogi. Różnica między resztą podłogi w domu będzie niezauważalna. Panele winylowe z kolekcji IDÉAL to zaledwie grubość 5,5 mm.
Jak położyć panele na stare płytki na podłodze
Zaraz za tym, co położyć na starą podłogę, ważne staje się pytanie, jak zrobić to dobrze. Dlatego dzielimy się ważnymi wskazówkami dotyczącymi tego, jak położyć panele na stare płytki na podłodze.
1. Przygotowanie podłoża
Przede wszystkim oczyszczenie, ewentualne wyrównanie nierówności i osuszenie starych płytek. Warto dobrze przyjrzeć się temu, czy któreś z nich nie są popękane i nie odstają, a także czy nie ma ubytków koniecznych do zaszpachlowania w tym istniejące fugi nie mogą być szersze jak 3-4 mm i głębsze jak 2 mm. Powierzchnia, na której montowane będą panele winylowe, musi być równa, co znaczy też, że żadne płytki nie mogą wystawać ponad inne. W razie nierówności należy wcześniej wyrównać podłoże i dopiero wtedy można montować nową podłogę winylową.
2. Montaż paneli na stare płytki na podłodze
Łatwość montażu to jeden z najważniejszych argumentów dla tych, którzy planując położyć nową podłogę na starych płytkach, chcą uniknąć czasochłonnych, kosztownych i wymagających prac remontowych. Po dobrym przygotowaniu podłoża pozostaje już tylko szybki i przyjemny montaż. Dostępne na rynku panele winylowe to w większości deski łączone bez użycia kleju, tzw. na „klik” w sposób pływający. Montuje się je łatwo i szybko, co pozwala na samodzielny montaż nawet tym osobom, które nie robiły tego wcześniej.