Zastanawiasz się, jaka podłoga w sypialni sprawdzi się najlepiej? W dzisiejszym artykule piszemy o tym, czym kierować się w poszukiwaniu idealnego rozwiązania dla siebie. Poznaj możliwe opcje, ich zalety i wady, a także konkretne propozycje pochodzące prosto z naszej oferty. Dowiedz się, co położyć na podłogę w sypialni, by cieszyć się dobrym wyborem przez długi czas.
Podłoga w sypialni – najczęściej wybierane opcje
1. Drewno
Drewniany parkiet to doskonały sposób na przytulne i ciepłe wnętrze. Wybór, który z pewnością idealnie wpasuje się w klimat sypialni – miejsce odpoczynku i relaksu. Deski są ciepłe w dotyku, przez co nie ma konieczności uzupełniania wnętrza sypialni o dywany jak w przypadku płytek ceramicznych, nawet tych imitujących drewno.
Pamiętać jednak należy, że stosunkowo łatwe w czyszczeniu ale już znacznie mniej odporne na uszkodzenia. Do kluczowych uwag dotyczących desek drewnianych zapisać trzeba (nawet tych warstwowych) ich wysoką cenę – zakup i koszty montażu. To kosztowna inwestycja.
2. Panele podłogowe drewnopochodne
Wizualnie świetnie imitują drewniane deski, niemalże idealnie – panele podłogowe chętnie wybierane są przez osoby, którym marzy się drewniana podłoga w sypialni, lecz nie pozwala na nią np. budżet. Ale nie tylko. Panele podłogowe to poza korzystną ceną również szybki i prosty montaż, możliwość instalacji ogrzewania podłogowego już dla wybranych produktów nie tylko wodnego, łatwe czyszczenie i pielęgnacja oraz bardzo ciekawe wzornictwo w nieopisanej ilości kolorów.
Co położyć na podłogę w sypialni? Inspiracje z oferty Weninger
Poniżej pochodzące z naszej oferty propozycje na to, co położyć na podłogę w sypialni. Jakie panele podłogowe Weninger dobrze sprawdzą się w sypialni?
– Podłogi laminowane z kolekcji Lotus – szerokie deski o precyzyjnie odwzorowanym usłojeniu dębu i wysokiej trwałości dzięki klasie ścieralności AC6. Autentycznie piękny Rustic, chłodny lecz elegancki Milan lub klasycznie barwiony dąb Como. Sprawdź również pozostałe wzory.
– Dąb Belluno z kolekcji Smart – wszędzie tam, gdzie podłoga w sypialni ma grać pierwsze skrzypce. Zachwycające, przyciągające wzrok i zapadające w pamięć. Panele, które dobrze współgrały będą ze stonowanymi odcieniami ścian czy złamaną bielą, a także powściągliwością w doborze dodatków.
– Dąb California – ciepły, ponadczasowy, idealny, przytulny, po prostu domowy, dokładnie taki, jak panujący w sypialni klimat.
3. Wykładzina
Tym, czym z pewnością kusi wykładzina jako podłoga w sypialni, jest jej miękkość i przytulność. Kto nie chciałby, budząc się rano, poruszać po miękkim dywanie z długim włosiem? Do minusów zaliczyć należy trudność w utrzymaniu w czystości. To nie jest dobry wybór ani dla alergików, ani dla osób, które lubią w sypialni relaksować się przy filmie i przekąskach.
4. Płytki
Przez fakt, że płytki ceramiczne są zimne w dotyku, dość rzadko brane są pod uwagę podczas rozważań, co położyć na podłogę w sypialni. Mimo to znajdą się ci, którzy doceniając ich zalety i styl, decydują się na połączenie płytek z ogrzewaniem podłogowym lub dywanikami. Płytki świetnie współgrają ze stylami śródziemnomorskimi, będąc zarazem trudne do podrobienia w swej unikalności.
5. Korek, żywica i beton – mniej popularne, lecz modne opcje
Podłoga korkowa, żywica czy beton – oto dotąd mało popularne rozwiązania, które wraz z panującymi trendami są coraz chętniej wybierane.
- Żywica to trwałość i łatwość w czyszczeniu, a dziś również ciekawy akcent wielu modnych stylów.
- Korek ociepla wnętrze, jest ekologiczny. Można wykończyć go na wiele różnych sposobów lub zostawić w naturalnej odsłonie. Istotnym atutem podłogi w sypialni z korka jest również wygłuszanie. Pochłania dźwięki, wzmacniając tym samym tak ważną w sypialni ciszę. Oczywiście takie rozwiązanie gwarantuje nam także zastosowanie odpowiedniego podkładu podłogowego pod panele podłogowe.
- Efekt betonu można uzyskać poprzez wybór szarej żywicy, imitujących go paneli winylowych lub płytek ceramicznych. Prawdziwi wielbiciele stylu loftowego mogą czuć jednak niedosyt. I zazwyczaj tak właśnie jest, dlatego wbrew pozorom podłoga betonowa z niebarwionego betonu znajduje się dziś nawet w sypialniach. Zazwyczaj w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, gdyż sama w sobie jest zimna i nieprzyjemna w dotyku w chłodne miesiące.